وب سایت مرسی کلینیک (MerciClinic.ir)

پنج نوع رایج لیزر

پنج نوع رایج از دستگاه های لیزر مو شامل روبی ، Alexandrite، IPL ، دیود و Nd YAG است. هر سیستم لیزر ویژگی های متفاوتی دارد. برخی از لیزرها برای انواع خاصی از مو بهتر هستند. برخی از لیزرها برای افرادی با تناژ پوستی تیره‌تر مناسب هستند. و برخی از دستگاه های لیزر در نواحی خاص بدن بهتر از سایرین برای رفع موهای زائد عمل می‌کنند. در این مطلب، شما در مورد پنج دستگاه لیزر برتر برای حذف موهای زائد اطلاعاتی به دست می آورید و مزایا و معایب هر سیستم را یاد می‌گیرید تا بتوانید بهترین دستگاه را برای لیزر موهای خود انتخاب کنید.


۱. دستگاه لیزر روبی


دستگاه های لیزر موهای زائد روبی، اولین سیستمی هستند که برای از بین بردن دائمی موهای زائد ایجاد شده‌اند. این سیستم ها از طول‌موج کوتاه‌تر نانومتر استفاده می‌کند که باعث از بین بردن ملانین موها می شود. این دستگاه برای از بین بردن موهای نازک و معمولی مناسب است. از طرف دیگر، دستگاه های لیزر موهای زائد روبی برای افرادی با تناژ پوستی تیره‌تر توصیه نمی‌شود. سیستم لیزر روبی دارای یک وقفه طولانی بین پالس‌های لیزری برای کاهش ناراحتی پوستی است.

 

دستگاه لیزر Alexandrite


دستگاه لیزر Alexandrite  رایج‌ترین نوع دستگاه، برای حذف موهای زائد بدن هستند. همچنین سریع‌ترین سیستم لیزر به حساب می آیند. برای مثال، لیزر Alexandrite می‌تواند یک ناحیه بزرگ از پوست را پوشش داده و موهای آن را حذف کند، آنهم تنها در ۳۰ دقیقه. لیزر Alexandrite یکی از کوچک‌ترین سیستم‌های موجود برای حذف موهای زائد، است. لیزر Alexandrite در یک طول‌موج کوتاه‌تر از ۷۵۵ نانومتر کار می‌کند و برای افراد با تن رنگ پوست، ایده‌آل است.

دستگاه لیزر دیود


دستگاه های Diode در بازار لیزر موهای زائد نسبتا جدید هستند. آنها می توانند پرتوی لیزری با طول‌موج ۸۰۰ – ۸۱۰ نانومتر ایجاد کنند. این یک طول‌موج بلندتر است، و برای نفوذ به فولیکول مو بسیار بهتر عمل می کند. این نوع دستگاه های لیزر موهای زائد به طور کلی بر روی انواع پوست تیره‌تر ایمن عمل می کنند و برای از بین بردن موهای ضخیم و ضخیم ایده‌آل هستند. این باعث می‌شود که سیستم لیزر برای حذف مو برای آقایانی که به دنبال درمان برای حذف موهای ضخیم شان هستند.
سیستم های دستگاه لیزر دیود
    •    SLP، F1 Diode
    •    LightSheer
    •    MeDioStar
    •    SopranoXL
    •    LaserLite
    •    Epistar
    •    Apex


۴. دستگاه لیزر  Nd YAG


سیستم‌های Nd YAG جزء آخرین پیشرفت‌ها در فن‌آوری لیزر به حساب می آید. این سیستم علاوه بر حذف موهای زائد، کاربردهای متعددی از جمله حذف خال‌کوبی یا بهبود آسیب هایی که با نور خورشید روی پوست ایجاد می شود را فراهم می آورد.

نتیجه گیری:
انواع دستگاه لیزر موهای زائد، با توجه به تناژ پوستی و ویژگی های مربوط به مو ها، برای داشتن بدنی فاقد مو زائد، عدم خرج های اضافی جهت از بین بردن موها با مواد و ابزار مختلف، بدون آسیب داخلی و خارجی به پوست، به شرطی که توسط متخصص انجام این کار مورد استفاده قرار گیرند، بهترین گزینه به حساب می آیند. پس بهتر است قبل از تصمیم گیری با یک متخصص مشورت، و سپس اقدام کنید.