وب سایت مرسی کلینیک (MerciClinic.ir)

استفاده از بوتاکس از چه سنی توصیه می شود

بهترین سن انجام بوتاکس


در افراد مختلف بهترین زمان شروع تزریق بوتاکس متفاوت است. افرادی که حرکات میمیک صورت بیشتری در هنگام حرف زدن دارند یا در هنگام تمرکز عادت به کمی اخم کردن و جمع کرن گوشه چشم دارند، بیشتر مستعد چروک های زودرس پوست صورت هستند و به این افراد توصیه می شود هر چه زودتر با از کار انداختن موقتی عضله های صورتشان، از عمیق شدن آنها که جبران آن به مراتب سخت تر است، جلوگیری کنند.

سن مناسب تزریق بوتاکس


یکی از سوالاتی که همیشه مراجعین به کلینیک های زیبایی و مراکز زیبایی مطرح میکنند،سن مناسب برای تزریق بوتاکس است.
در پاسخ به این سوال باید گفت تزریق بوتاکس از نظر سنی محدودیت خاصی ندارد .
اما باید به این نکته توجه کرد پوست صورت در دهه های مختلف زندگی دچار تحولات متفاوتی میشود.
از این رو هدف از تزریق بوتاکس در دهه های مختلف زندگی متفاوت بوده،بعضا بواسطه پیشگیری از بروز چین و چروک تزریق میشود،و در برخی موارد تزریق به منظور رفع چین و چروک انجام میشود.
بیست سالگی
بازه ۲۰ تا ۳۰ سالگی زمانی است که پوست صورت افراد به دلایل مختلف درحال تغیر میباشند.
    •    استرس
    •    حالت های رفتاری مختلف
    •    استعمال دخانیات
    •    فعالیت های سنگین
    •    آفتاب سوختگی
    •    پیری زود رس
    •    و…
ازجمله عواملی هستند که زمینه ایجاد چین و چروک میباشند.
هرچند در این بازه سنی افراد به طور کامل دچار چین و چروک در صورت خود نمیشوند،اما اگر به فکر پیشگیری نباشند در دهه ۳۰ تا ۴۰ سالگی با مشکلات بیشتری همراه خواهند بود.

از چه سنی پوست شما شروع به چروک شدن و پیدایش خطوط  می کند ؟ سوال این است؛ پیر شدن پوست به شرایط مختلفی از قبیل نوع پوست، نژاد، ژنتیک و شیوه زندگی بستگی دارد. دکتر Townshend را می گوید، "من می بینم پوست بعضی  از خانم ها ی 23 یا 25 ساله ای که سیگار می کشند و تقریبا 10 سال است که از سولاریوم استفاده می کنند ، بسیار متفاوت از کسی است که 35 سال دارد اما به خوبی  از پوست خود مراقبت می کند.

او به متخصصین پوست توصیه می کند که باید به پوست فرد مقابل تان توجه کنید نه سن. اگر شما چهره ای را در برابرتان می بینید که تعداد زیادی خط خنده و اخم  دارد و می خواهد در دهه 20 عمر خود برای دفع خطوط و چین و چروک اقدام کند  می توانید این کار را انجام دهید.